Fantazie je něco, co si někteří lidé prostě nedovedou představit. (G. Laub)

Rocolové

26. června 2007 v 20:19 | Lomeril |  Národy
Rocolové - jižní národ.

Rocolové obývají jižní část Birlenu - nejsevernější pevností jsou Luty, na západ tvoří hranici řeka Lisei, na jihu pouštní hory a Hraniční řeka a na východ nikdy příliš nemířili.
Jejich střediskem je pevnost Skalisto, šedesát mil východně od řeky Lisei. Dalšími důležitými městy jsou Luty, které Rocolové někdy nazývají Severní výspa; Černá voda na severozápadě; Rendof na východě a Nisie u hranic s Naraley.
Hlavou Rocolů je tzv. velerocolin a jednotlivým panstvím vládnou rocolinové. Důležitými osobnostmi byli velerocolin Hajeb a rocolin Avun, kteří vedli povstání za Herlea I.; dále pak velerocolin Sajta, který podepsal Černovodskou smlouvu.
Rocolové jsou tmaví, menší postavy a velice temperamentní. Zakládají si na systému rozvětvených rodin a když se zapálí pro nějakou věc, jsou až hroziví, ale snadno se nechají zaslepit a dělají hloupé chyby, díky kterým nedokázali získat úplnou nezávislost. V jejich žilách koluje krev Lutů a Nisijců. Jsou velice umělecky založeni.
Po Černovodské smlouvě dostali právo samosprávy, jako rovnoprávný národ byli uznáni o čtyři sta let dříve, ačkoliv bylo uskutečněno několik pokusů o zrušení jejich rovnoprávnosti, všechny selhaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama