Fantazie je něco, co si někteří lidé prostě nedovedou představit. (G. Laub)

Prolog

20. října 2007 v 21:03 | Lomeril |  Operace Rocolia
Prolog k zatím nejdelší povídce o Birlenu.

Birlen a Naraley jsou už několik měsíců ve válce, ze které ale paradoxně nejvíce těží birlenská provincie Rocolsko, která se už stovky let snaží o nezávislost. Používá nejrůznější prostředky od občanských válek až po úplatky, ale stále neúspěšně.
V této době jsou největšími rocolskými vůdci tři muži: velerocolin Telsa, jeho bratranec rocolin Valgas a rocolin Sajta.
Velerocolin Telsa stojí oficiálně v čele celého Rocolska. Se snem o nezávislém Velkém Rocolsku se snad narodil a brzy k němu přibyl i jeho životní cíl: stát se králem nově vytvořené země. Svému snu je ochoten podřídit všechno. Oženil se s dívkou z významného rodu, spřízněnou se samotným králem. To on je původcem války mezi Birlenem a Naraley, věří totiž, že během války daleko lépe uskuteční své sny. Bohužel se schyluje k míru a to se velrocolinovi vůbec nelíbí.
Jeho bratranec Valgas není tak ambiciózní jako Telsa, raději vystupuje jako šedá eminence a nenápadně využívá svého obrovského vlivu na Telsu ve svůj prospěch. Nicméně není příliš oblíben, protože se i v těch nejvypjatějších situacích chová s ledovou vypočítavostí tak, aby mu to přineslo co nejvíc užitku. Tuhle schopnost ale často využívá i ve prospěch Velkého Rocolska, takže má postavení poměrně jisté.
Rocolin Sajta je jeho opakem. Jediné, co je spojuje, je touha po nezávislé zemi. Sajta je impulsivní, ale zapálený a je Telsovým nejlepším přítelem. Osvědčil se v terénu a ve válečných taženích, dokud ho velerocolin neodvolal, aby ho měl po boku. Neustále bojuje s Valgasem, ale celkově si je svým postavením jistější, i když v podstatě nemá na čem stavět.
To by tedy byl stručný nástin tří hlavních postav rocolské politiky. Rocolsko leží víceméně u hranic Birlenu a Naraley, takže jeho představitelé rádi využívají toho, že ovládají valnou většinu obchodních stezek.
A právě toho dne přijel do pevnosti Skalisto spěšný posel s důležitým dopisem pro velerocolina, který si dal okamžitě zavolat Sajtu a Valgase.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | 20. ledna 2009 v 13:18 | Reagovat

No tak to zní taky zajímavě, budu se těšit co z toho vykouzlíš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama