Fantazie je něco, co si někteří lidé prostě nedovedou představit. (G. Laub)

Epilog

10. října 2008 v 19:17 | Lomeril |  Operace Rocolia
Rocolin Hajebtan byl odvolán den po nepodařené vraždě rocolinem Sajtou a byl poslán na svoje bezvýznamné pouštní panství.

Jeho místo zástupce provincie získal jistý rocolin Avun, což byl shodou okolností Sajtův bratr.
Rocolin Valgas zmizel půl hodiny poté, co mu byl doručen Sajtův přátelský dopis, že jeho plán selhal a pokud nechce čelit rozzuřenému velerocolinovi, tak by měl urychleně opustit zemi. Uchýlil se do Naraley, kde také o několik let později zemřel.
Dvanáct let po ukončení Operace Rocolia zemřeli s odstupem několika měsíců nejprve velerocolin Telsa a posléze i král. Nový velerocolin Sajta a král Verdon se rychle dohodli na kompromisu: Rocolsko bude nadále uznávat birlenské zákony a podléhat birlenské spravedlnosti, ale bude mít samostatné hospodářství a právo mít v sousední Naraley své vlastní vyslance, bude mít vlastní vojsko a vlastní správu. Tak se Sajtovi podařilo dokončit svůj mocenský vzestup, který začal před lety, když se zbavil Valgase.
Mladý tajemník nového velerocolina právem nechápal, proč první Sajtův výdaj v novém úřadě bylo pět set zlatých, které poslal na nějakou farmu, která patřila dvěma manželským dvojicím. Když se ho ptal na důvod, odpověděl mu šlechtic s mírným úsměvem:
"Bez nich bych tu nikdy nestál. Pošlete jim s těmi penězi tenhle vzkaz," naškrábal něco na kousek papíru.
Tajemník ty dvě věty nikdy nepochopil. Stálo tam:
Naše setkání bylo sice krátké, ale vyšel jsem z něj jiný a myslím, že vy také. Děkuji vám za Operaci Rocolia.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | 31. ledna 2009 v 8:05 | Reagovat

Tak tohle je opravdu dobrý :-) Sajta byl taky pěkná svině, ale tak už to holt v politice chodí a myslím že se to dalo i očekávat. Proč jinak by zradil vlastní lidi, kdyby neměl vlastní plány? Myslím že ho všichni dost podceňovali a to se jim stalo osudným. Akorát nechápu tu věc tady na konci že poslal vzkaz dvěma manželským dvojicím na nějakou farmu. To mi opravdu uniká, pokud bys mi to mohla nějak vysvětlit budu ráda... :-)

2 Lomeril Lomeril | 31. ledna 2009 v 21:44 | Reagovat

No mělo to být Ymelionovi a Haimal, kteří si našli svoje drahé polovičky a usadili se. O tom měl pojednávat Kosatec pro Haimal, který jsem tak nějak začala psát na blogu. Ymelion se usadil první a Haimal zkoušela nějakou dobu pokračovat v práci bez něj, ale nakonec taky našla svého milého a zůstala s Ymelionem na jedné farmě, kam jim poslal Sajta ten dopis. Adresu znal proto, že jedna z Haimaliných posledních akcí se jí vymkla z rukou a on ji vytáhl z kaše.

3 Jackie Decker Jackie Decker | 1. února 2009 v 10:27 | Reagovat

aha... Tak to jo :-) Já tu Kosatce pro Haimal právě  nemohla najít i když jsem věděla že jsi ho začala psát. Takže ho najdu u tebe na blogu? Tak jo... Tak já si to půjdu číst tam... Nebo mám počkat až to začneš vkládat sem?

4 Lomeril Lomeril | 2. února 2009 v 20:12 | Reagovat

To asi nemá cenu. Ta povídka se sekla po pěti kapitolách a přestože se mi ten začátek docela líbí, už jsem ztratila nit a asi už nikdy nenavážu. Ztratila jsem totiž člověka, který pro mě byl inspirací pro Kosatec (hlavně proto, že po mně pořád chtěl depresivní konce :-)

5 Jackie Decker Jackie Decker | Web | 3. února 2009 v 10:06 | Reagovat

Aha... Tak to jo :-) Tak pokud chce depresivní konce odkaž ho na mě :D...  Na drhé steaně si myslím že je škoda pro něco takového zahodit celou povídku, myslím že by rozhodně nemusela být špatná ale jak chceš.... Doufám že tedy pokud nenapíšeš tuhe objeví se zde třeba nějaká jiná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama