Fantazie je něco, co si někteří lidé prostě nedovedou představit. (G. Laub)

Zlomená křídla

16. června 2009 v 22:50 | Lomeril
Tak a dlouho slibovaná nová povídka je zde.


Název: Zlomená křídla aneb Vzpomínky Jafriho Nisijského na jeho léta mezi Jestřáby
Období: Odehrává se v letech 423-455 po založení Birlenského království, necelých 200 let po Jestřábovi a lilii.
Postavy:
Jafri Nisijský - hlavní postava a vypravěč příběhu, člen korouhve Jestřábů
Rien a Tillan - Jestřábi, Jafriho nejlepší přátelé v době výcviku
kapitán Raenan - Jafriho otec a kapitán Jestřábů
Irlion, Akian a Reesten - další Jestřábi
princezna Nyarela - šlechtična, příbuzná merinijského i naralejského královkého rodu
Eruca - dívka, pracující v hostinci ve Skalistu

Něco k povídce:
Tahle povídka je, uznávám, poněkud zvláštní. Napsala se totiž sama. Původně se mělo jednat jen o krátkou jednorázovku, jejíž obsah teď tvoří devátou, desátou a jedenáctou část. Zvrtlo se to asi na třetí straně, když jsem zjistila, že úvod je o něco obšírnější, než jsem zamýšlela a že to asi budu muset rozsekat na kapitoly. Kolem nějaké třinácté strany ale dostala povídka úplně jiný ráz a její těžiště se přesunulo někam jinam.
Co z toho vzniklo, uvidíte sami. Jafri Nisijský přebral kontrolu a sám napsal svůj příběh. Já se jen snažila držet s ním krok. Proto bude také jako autor uváděn on. V jistém slova smyslu je to pravý protipól Znamení, kde jsem měla každý rozhovor dopředu naplánovaný. Tady jsem do poslední chvíle nevěděla, jak to skončí. Nemusíte mě upozorňovat na podobnosti s Velkou písní pouště, jsem si jich dobře vědoma, ale nebyly plánované.
Ještě by se slušelo poděkovat za inspiraci. Takže v první řadě to jsou Hvězdné války, hlavně Pomsta Sithů a Návrat Jediho. A potom spousta dobré hudby. Z těch nejdůležitějších, které zmíním, to byla Variace na renesanční téma (Vladimír Mišík), Memory (muzikál Cats), Dívka s perlami ve vlasech (Aleš Brichta), Čert ví proč (Zuzana Navarová), Agnes a krysař (muzikál Krysař), Most přes minulost (muzikál Johanka z Arku), Salome (Karel Kryl) a Victory Celebration (poslední píseň z Návratu Jediho, hudební pozadí oslav vítězství).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | 17. června 2009 v 19:08 | Reagovat

super těším se ale jelikož jsem zde ve skluizu tak nevím jak na tom budu, ale neboj, pravidelně oblézám a hned jak se mi naskytne možnost si to tu zase přečtu. Chybí mi druhá kapitola Revana k přečtení a pak tohle až to sem vložíš :), ale neboj jako věrná čtenářka se k tomu určitě dostanu, protože tvoje povídky se čtou úplně samy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama