Fantazie je něco, co si někteří lidé prostě nedovedou představit. (G. Laub)

Playlist ke Zlomeným křídlům

27. října 2009 v 20:37 | Lomeril |  Playlisty
A tady přidávám písničky, které jsem poslouchala při psaní Zlomených křídel.


Vladimír Mišík - Variace na renesanční téma: Krásně zhudebněná báseň Václava Hraběte. Myslím, že text se docela hodí k Jafrimu a Nyarele.


Cats - Memory: Hrozně známá písnička, která, jak si myslím, má také k ději poměrně vztah. Koneckonců se jedná o Jafriho vzpomínky.


Aleš Brichta - Dívka s perlami ve vlasech: Já vím, je to limonáda, ale upřímně mi to také připomínalo lásku mezi Jafrim a Nyarelou.


Zuzana Navarová - Čert ví proč: Tohle zrovna s povídkou jako takovou nemá společného vůbec nic, ale melodie se mi líbí.


Daniel Landa - Agnes a krysař: Opět motiv zakázané lásky, která pro oba milence znamená kletbu. Prostě Nyarela a Jafri po x-té.


Lucie Bílá - Most přes minulost: Připomíná mi to Jafriho lítost nad Nyareliným koncem. Jak si uvědomuje, že nikdy neměli budoucnoust a jak je mu líto, že ji nedokázal ochránit.


Karel Kryl - Salome: Moje oblíbená Krylova písnička. Nemá k povídce vztah o kterém bych věděla, ale líbí se mi a poslouchala jsem ji při psaní.


John Williams - Victory celebration: Nejen písnička, ale celá scéna konce Návratu Jediho na mě zanechala hluboký dojem, ze kterého povídka vlastně vznikla. Ve vztahu Luka a Anakina lze spatřit inspiraci pro Jafriho a kapitána Raenana a Padmé se stala vzdáleným předobrazem Nyarely. A scéna, kde se Luke setkává s duchy Obi-Wana, mistra Yody a nakonec i Anakina, mě vždycky dostává. Hlavně Anakin.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama